Заповнення реквізиту «Штатна чисельність» у звіті з ЄСВ
Яку кількість необхідно відобразити у звіті з ЄСВ у графі «Штатна чисельність», якщо на підприємстві працює 4 людини, але всі є зовнішніми сумісниками з неповним робочим днем?

Відповідь: Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування затверджено наказом Мінфіну України № 435 від 14.04.15 р. (далі — Порядок № 435).

Звіт, зокрема, має містити такий реквізит, як штатна чисельність працівників (за наявності) — п. 6 розділу 2 Порядку № 435.

Цей показник визначають на підставі Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Державного комітету статистики від 28.09.05 р. № 286 (далі — Інструкція).

До облікової кількості штатних працівників уключають усіх найманих працівників, які уклали письмово трудовий договір (контракт) і виконували постійну, тимчасову або сезонну роботу один день і більше, а також власників підприємства, якщо, окрім доходу, вони отримували заробітну плату на цьому підприємстві (п. 2.1 Інструкції).

В обліковій кількості штатних працівників за кожний календарний день ураховують осіб, котрі фактично працювали, а також відсутніх на роботі з будь-яких причин, тобто всіх працівників, які перебувають у трудових відносинах, незалежно від виду трудового договору.

Згідно з пп. 2.4.3 Інструкції до облікової чисельності штатних працівників уключають, у тому числі, штатних працівників, яких прийнято або переведено за ініціативою адміністрації на роботу на неповний робочий день або неповний робочий тиждень.

В обліковій кількості цих працівників ураховують за кожний календарний день як цілі одиниці, уключаючи неробочі дні тижня, які обумовлено під час зарахування на роботу.

Водночас пп. 2.6.1 Інструкції встановлено, що не включають до облікової кількості штатних працівників, прийнятих на роботу за сумісництвом з інших підприємств.

Співробітника, якого оформлено за сумісництвом на тому самому підприємстві, де й основне місце роботи (внутрішнє сумісництво), в обліковій кількості штатних працівників ураховують як одну фізичну особу.

Отже, якщо всі працівники є зовнішніми сумісниками, у графі «Штатна чисельність працівників» (шапка таблиці 1 форми № Д4) проставляємо «0». У таблиці 6 таких сумісників показують позначкою «0» у графі 22 «Ознака наявності трудової книжки».

У разі якщо працівник є внутрішнім сумісником, тобто працює на підприємстві за основним місцем роботи, але одночасно працює на тому самому підприємстві за сумісництвом, його враховують у показнику «Штатна чисельність працівників» Звіту з ЄСВ як одну штатну одиницю.

 

Нашу думку підтримує й відповідь у базі ЗІР у категорії 301.04.01: зовнішніх сумісників не включають ні до середньооблікової кількості штатних працівників, ні до штатної чисельності працівників.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати