Зарплата бухгалтера: чи стане вона витратами підприємця
28.11.2017 | 08:43
Запитання: Я підприємець на загальній системі оподаткування. Торгую продуктами у своєму магазині. Для ведення обліку, складання й здавання звітності до податкової взяв на роботу бухгалтера.
Чи можна його зарплату включати до витрат?

Запитання з редакційної пошти

Відповідь: Так, законодавство дозволяє підприємцеві зарплату бухгалтера зафіксувати у складі витрат, які виключають з оподатковуваного доходу. Пояснимо чому.

Як відомо, правила формування складу витрат у підприємців на загальній системі оподаткування викладено в ст. 177 Податкового кодексу України (далі — ПКУ). Підпункт 177.4.2 ПКУ дозволяє їм ураховувати у складі витрат затрати на оплату праці фізосіб, які перебувають із ними в трудових відносинах. Щоправда, зарплата, премії, інші компенсаційні та заохочувальні виплати бухгалтеру потраплять до складу витрат у разі виконання двох умов:

  1. Витрати на оплату праці бухгалтера має бути підтверджено документами (наприклад, платіжна відомість у разі виплати зарплати готівкою, платіжне доручення у випадку перерахування її суми на банківську платіжну картку та інші, уключаючи табель обліку робочого часу).
  2. Витрати на оплату праці бухгалтера повинні бути безпосередньо пов'язані з отриманим у звітному періоді доходом.

З виконанням першої умови у вас, уважаємо, жодних проблем немає. Також немає проблем й у виконанні другої умови.

Безсумнівно, послуги бухгалтера підприємець використовує у своїй госпдіяльності (діяльність, спрямована на одержання доходу). Ба більше, такі витрати мають зв'язок із будь-яким доходом підприємця, отриманим у звітному періоді. В одному випадку бухгалтер складав, виписував і групував первинку, в іншому — проводив в обліку підприємця суму виручки, у третьому — за зазначеними підприємцем критеріями формував ціни на реалізовувані товари тощо.

Таким чином, за наявності доходів від діяльності, види якої зазначено в Єдиному держреєстрі юросіб, фізосіб-підприємців та громадських формувань, суми, витрачені на оплату праці бухгалтера, можна сміливо фіксувати у складі витрат підприємця на загальній системі, абсолютно не зважаючи на те, що за законодавством фізособи-підприємці не ведуть бухгалтерського обліку.

 

Андрій ХУСІД, консультант газети «Все про бухгалтерський облік»

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати