Засновник надає приміщення підприємству за договором позички: вивчаємо податкові наслідки
12.07.2021 | 08:00
Засновник ТОВ, він же як ФО, планує надати власне нежитлове приміщення в безоплатне використання (за договором позички) для надання медичних послуг цьому ж ТОВ. Які податкові наслідки очікувати ФО і ТОВ? Оновна діяльність ТОВ — надання медичних послуг, платники єдиного податку 5%, на 3 групі оподаткування. 

У випадку, коли фізособа надає юрособі-єдиннику (засновником якої є) в позичку нерухоме майно, податкові наслідки будуть такі:

- у фізособи-позичкодавця обкладеного податком на доходи та військовим збором доходу не виникатиме. Тобто податкових наслідків у фізособи немає;

- юрособа-єдинник - користувач позички - на думку податкового органу (див. роз'яснення в категорії ЗІР 108.01.02), повинен відображати дохід від безоплатно отриманих послуг (причім щомісячно) виходячи зі звичайних цін (себто йдеться про ринкову орендну плату на нерухомість за співставними характеристиками). А це ще й ризиковане тим, що цей дохід юрособи-єдинника можуть оподаткувати за підвищеною ставкою єдиного податку та анулювати реєстрацію платником єдиного податку (що рівнозначно переходу на загальну систему оподаткування зі сплатою податку на прибуток).

Загалом, за договором позички краще, щоб юрособа-користувач був платником податку на прибуток. Адже в нього доходи за безоплатно отриманою послугою будуть урівноважені витратами. Тоді як платник єдиного податку має оподатковувати такі доходи без можливості відображення витрат та їх включення при визначенні об'єкта оподаткування єдиним податком. 

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати