Завищили компенсуючий ПДВ: як виправити ситуацію
21.11.2017 | 12:47
806 0 ПДВ
У червні поточного року підприємство нарахувало компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ та склало податкову накладну. Зараз виявили помилку: суму ПДВ було завищено, тож ми оформили розрахунок коригування на зменшення. Як учинити: подавати уточнюючий розрахунок чи виправити ситуацію в поточній декларації після реєстрації розрахунку коригування?

ВІДПОВІДЬ: На нашу думку, виправляти помилку слід саме через уточнюючий розрахунок. При цьому право на зменшення зайвих зобов’язань не залежить від складання розрахунку коригування, хоча контролери останнім часом усе частіше пов’язують таку можливість саме з його реєстрацією.

Акцентуємо увагу: складання уточнюючого розрахунку напряму не пов’язане з розрахунком коригування. Адже в ситуації, яка розглядається, його призначено, по-перше, для виправлення помилки в податковій накладній. Таку підставу для його складання зафіксовано в п. 192.1 ПКУ окремо від випадків коригування податкових зобов’язань та податкового кредиту внаслідок зміни суми компенсації, перегляду цін, перерахунку у випадках повернення товарів/послуг чи попередньої оплати. По-друге, розрахунок коригування потрібен, щоби відновити реєстраційний ліміт у системі електронного адміністрування ПДВ. Адже внаслідок завищення суми ПДВ він має хибне значення.

Детально про підстави для виправлення помилки, аргументи контролерів та наші контраргументи ви дізнаєтеся з матеріалу в рубриці «ПДВ» газети № 102 за 2017 р., стор. 29.

Окрім того, чільне місце в рубриці «ПДВ» у газеті № 102 за 2017 р. посіла болюча тематика бюджетного відшкодування:

☕ Бюджетне відшкодування без документальної перевірки? Помріяти не зашкодить
☕ Чи можуть контролери оминути заборону на документальні перевірки бюджетного відшкодування у 2017 році
☕ Тимчасовий реєстр заяв = Бюджетне відшкодування невідомо коли

Денис ПЕТРИГА,
консультант газети 
«Все про бухгалтерський облік»

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати