Здаємо офіс в оренду нерезиденту: документальне оформлення
13.09.2021 | 08:00
281 0 Оренда
Наше підприємство хоче здати офіс в оренду нерезиденту. Від нерезидента маємо лише сертифікат англійською мовою. Які документи необхідно отримати? Чи має нерезидент бути зареєстрований в Україні і надати нам про це документ?

Позаяк у запитанні не конкретизовано, у відповіді виходитимемо з того, що йдеться про юрособу-нерезидента.

Оскільки передбачається здавання в оренду приміщення нерезиденту (тобто дохідна операція), потрібно отримати від нерезидента всю необхідну для укладення договору оренду інформацію:

— повне і скорочене найменування;

— реєстраційні дані нерезидента — документ, який підтверджує що юрособа-нерезидент зареєстрований платником податків в країні свого податкового резидентства (аналог вітчизняного витягу з ЄДР) або ж дані про реєстрацію нерезидента платником податків в Україні (якщо він зареєстрований в Україні платником податку на прибуток, ПДВ чи інших податків);

— фактичну і юридичну адресу;

— дані посадових осіб, які уповноважені укладати угоди від імені юрособи-нерезидента;

— реквізити банківського рахунку (наразі нерезиденти можуть відкривати в українських банках гривневі рахунки для оплати робіт/послуг, придбаних в резидентів України);

— іншу потрібну для укладення договору з нерезидентом інформацію.

Відповідно до чинного законодавства України, а саме п. 64.5 ПКУ, нерезиденти (іноземні юридичні компанії, організації), які здійснюють в Україні діяльність через відокремлені підрозділи, у тому числі постійні представництва, або придбавають нерухоме майно або отримують майнові права на таке майно в Україні, або відкривають рахунки в банках України відповідно до ст. 6 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні», або набувають право власності на інвестиційний актив (абз. 3-6 пп. «е» пп.141.4.1 ПКУ), в іншого нерезидента, який не має постійного представництва в Україні, зобов'язані стати на облік в контролюючих органах.

Розгорнуте визначення «постійне представництво» наведено в пп.14.1.193 ПКУ.

Відповідність діяльності нерезидента визначенню «постійного представництва» має аналізуватися окремо на підставі суті та моделі діяльності нерезидента в Україні, його функцій, обов’язків, розподілу ризиків і відповідальності, укладених від імені нерезидента угод тощо.

Водночас нерезидент може бути зареєстрованим платником інших податків (на нерухомість, на доходи та військового збору), тому це потрібно уточнювати у нього окремо на етапі бізнес-переговорів, що передують підписанню угоди.

Також зауважимо, що ведення нерезидентом (іноземною юридичною компанією, організацією) діяльності через відокремлений підрозділ, у тому числі постійне представництво, без взяття на податковий облік у порядку, передбаченому п. 64.5 ПКУ, — тягне за собою накладення штрафу на нерезидента в розмірі 100 тис. грн.

Тож варто попередити про це Вашого потенційного бізнес-партнера.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати