Зміна фактичної адреси юрособи: чи потрібно про це повідомляти держоргани
Наше підприємство має юридичну адресу в одному районі, але у зв’язку з тим, що власного приміщення немає і ми його орендували, то фактично було в іншому районі. На сьогодні договір оренди закінчився. У нас новий договір оренди на іншій території з іншим орендодавцем. Кому, у який термін та в який спосіб повідомляти про зміну фактичного місця розташування? Юридична та поштова адреси залишилися без змін.

Відповідь: Законодавство не оперує визначеннями «фактичної» чи «юридичної» адреси юрособи. Ці поняття застосовують лише в сталій діловій практиці. А в законодавстві використовують термін «місцезнаходження юрособи».

Згідно зі ст. 93 Цивільного кодексу України місцезнаходженням юрособи вважають фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводять щоденне керування її діяльністю (переважно перебуває керівництво) та здійснення управління й обліку.

Відомості про місцезнаходження юрособи містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань (далі — ЄДР).

По суті, в описаному вами випадку фактична адреса й повинна бути місцезнаходженням юрособи. Тобто, аби не виходити за межі законодавства, необхідно зареєструвати своє місцезнаходження за адресою приміщення, з якого проводять щоденне керування її діяльністю та здійснення управління й обліку. А для цього потрібно здійснити держреєстрацію змін до відомостей про юрособу, що містяться в ЄДР. Необхідний перелік документів наведено в ч. 4 ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» від 15.05.03 р. № 755-IV.

З метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юросіб. Тобто це адреса, зазначена в ЄДР.

І навіть у разі зміни місцезнаходження платник може не повідомляти фіскалам, адже це зробить держреєстратор. Кому повідомляти в разі зміни місцезнаходження підприємства, дізнаєтеся в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 24 за 2016 р., стор. 10.

Наголосимо: у разі зміни юрособою фактичної адреси не потрібно нікому повідомляти (якщо це не породжує обов’язку зареєструватися за неосновним місцем обліку платника податків), адже місцезнаходження юрособи не змінилося.

 

Детальніше про місцезнаходження підприємства читайте в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 38 за 2016 р., стор. 30.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати