Зміна місця обліку платників податків
01.08.2017 | 10:09
Підприємство переїжджає в інший район. Чи потрібно змінювати місце обліку платника податків?

Відповідь: Згідно з п. 10.1 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну України від 09.12.11 р. № 1588, у разі проведення держреєстрації зміни місцезнаходження платника податків, унаслідок якої змінюється адміністративно-територіальна одиниця та контролюючий орган, у якому на обліку перебуває платник, контролюючими органами за попереднім та новим місцезнаходженням платника проводяться процедури, відповідно, зняття з обліку/узяття на облік такого платника податків. Підставою для зняття платника з обліку в одному контролюючому органі й узяття на облік в іншому є надходження хоча б до одного із цих органів даних, що свідчать про належну державну реєстрацію таких змін органами державної реєстрації.

А саме — процедура переведення платника податків шляхом узяття на облік/зняття з обліку (зміни основного місця обліку) розпочинається та проводиться контролюючими органами в разі надходження відомостей державного реєстратора про внесення змін до відомостей про місцезнаходження (місце проживання) платника податків.

 

Тобто для зміни місця реєстрації в контролюючому органі суб’єкт господарювання повинен ініціювати внесення відповідних відомостей щодо себе до Єдиного державного реєстру юросіб, фізосіб-підприємців та громадських формувань відповідно до вимог Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» від 15.05.03 р. № 755-IV. Держреєстратор самостійно повідомляє про цю зміну податкові органи, а ті вносять відповідні зміни до Єдиного банку даних юридичних осіб або Реєстру самозайнятих осіб.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати