Зміна назви під час ребрендінгу: як правильно зазначати її в податковій накладній
04.01.2018 | 12:49
872 0 ПДВ
Наше підприємство (ТОВ) змінило назву у процесі ребрендінгу. Як правильно заповнювати податкову накладну (далі — ПН) у перехідний період до моменту перереєстрації?
Запитання надійшло на консультаційну лінію

ВІДПОВІДЬ: У період перереєстрації, яка зумовлена зміною назви підприємства, не пов’язаною з реорганізацією, платник ПДВ повинен зазначати в ПН одночасно як старе, так і нове найменування. З дати перереєстрації — тільки нове. Дослідимо, коли починається та закінчується цей перехідний період та приписами яких нормативно-правових актів установлено такі вимоги.

Сподіваємось, ви вчасно повідомили держреєстратора про зміни в установчих документах, а саме — про нове найменування юрособи. На це відведено три робочих дні з дати прийняття рішення про внесення змін до установчих документів (ч. 2 ст. 7 Закону України «Про господарські товариства» від 19.09.91 р. № 1576-XII).

Контролери отримають дані про нове найменування товариства безпосередньо від держреєстраторів (абз. 2 ч. 2 ст. 13 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» від 15.05.03 р. № 755-IV, пп. 66.1.1 Податкового кодексу України, далі — ПКУ). Тому форму № 1-ОПП з позначкою «Зміни» у такому разі не подають (п. 9.2 р. ІХ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну України від 09.12.11 р. № 1588).

Водночас п. 183.15 ПКУ та п. 4.1 р. IV Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну України від 14.11.14 р. № 1130 (далі — Положення № 1130), вимагають від платників ПДВ протягом 10 робочих днів, що настають за днем зміни найменування, здійснити перереєстрацію. Для цього слід подати додаткову реєстраційну заяву за формою 1-ПДВ з позначкою «Перереєстрація».

Відлік відведеного 10-денного строку розпочинають від дати, коли інформація про нове найменування потрапила до Єдиного держреєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань (далі — ЄДР).

Для заповнення ПН необхідно враховувати, що у разі перереєстрації дата реєстрації платником ПДВ не змінюється, а датою перереєстрації є останній день строку у 3 робочих дні від дня отримання додаткової реєстраційної заяви (п. 4.2 р. IV Положення № 1130).

Водночас платник ПДВ управі зазначити у реєстраційній заяві бажану дату перереєстрації до сплину 3 робочих днів, відведених на її здійснення. У такому разі датою перереєстрації вважають зафіксовану в заяві бажану дату.

Ми не даремно про це нагадали, бо за загальним правилом до дати перереєстрації платник ПДВ використовує попередні реквізити податкової реєстрації (п. 4.3 р. IV Положення № 1130). Водночас коли зміни стосуються найменування юрособи (і не пов’язані з її реорганізацією через злиття, приєднання, поділ або перетворення чи пов’язані з перетворенням у випадку, визначеному пп. 1 п. 3.15 р. III Положення № 1130), під час використання попередніх реквізитів податкової реєстрації слід одночасно зазначати як нове, так і старе найменування. Так само мусить чинити фізособа-підприємець у разі зміни ПІБ.

Тобто від дня внесення даних щодо нового найменування юрособи у ЄДР і до дня перереєстрації, здійсненої в порядку, запровадженому Положенням № 1130, платник ПДВ повинен фіксувати в ПН одночасно як старе, так і нове найменування. З дати перереєстрації — тільки нове.

Із консультації, опублікованої в № 118 за 2017 р., стор. 13, ви дізнаєтесь, чому вкрай важливо дотримуватись цих правил, а саме:

☕ чи призводить порушення правил щодо зазначення найменування постачальника під час перереєстрації до відмови в реєстрації ПН в ЄРПН

☕ чи ризикує покупець втратити податковий кредит у разі, коли постачальник зазначив у ПН у періоді перереєстрації лише старе або тільки нове найменування

Платникам ПДВ, які змінюють реєстраційні дані з будь-яких інших причин, наприклад у результаті реорганізації, знадобляться такі корисні консультації, опубліковані в № 118 за 2017 р.:

☕ Перереєстрація платника ПДВ: коли та як її проводять, у тому числі:

  • під час зміни найменування юрособи, ПІБ фізособи-підприємця;
  • під час зміни місцезнаходження/місця проживання платника ПДВ, перейменуванні населеного пункту, вулиці;
  • яку встановлено відповідальність за неподання заяви про перереєстрацію.

☕ Реорганізація платника ПДВ: що слід урахувати в разі зміни реєстраційних даних. Із неї ви дізнаєтесь:

  • про податкову специфіку реорганізації;
  • коли реорганізація призводить до анулювання реєстрації платника ПДВ;
  • що слід урахувати під час складання останньої декларації з ПДВ;
  • які особливості слід ураховувати новоутвореній під час реорганізації особі.

Якщо ваш бізнес неухильно йде вгору і вам «пощастило» отримати статус великого платника податків, звертайтесь до консультації, опублікованої у № 118 за 2017 р.:

☕ Великі платники податків: як перереєструють і куди звітувати з ПДВ

Олена КОВАЛЕНКО, консультант газети «Все про бухгалтерський облік»

 

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати