Зміни до облікової політики: коли вони можливі та як їх вносити
26.12.2019 | 12:00

Як казав Геракліт Ефеський: усе пливе, усе змінюється. Відповідно, зміни в обліковій політиці за певних обставин також неминучі. Про те, коли треба/можна переглядати облікову політику та як такі зміни правильно "узаконювати", розповімо в цій консультації.

Чи треба щороку перевидавати розпорядчий документ про облікову політику

Відповідно до ст. 1 Закону про бухоблік та п. 3 р. I НП(С)БО 1 "Загальні вимоги до фінансової звітності" облікова політика — це сукупність принципів, методів і процедур, які підприємство використовує для ведення бухобліку, складання та подання фінансової звітності. До речі, подібну дефініцію містить і § 5 МСБО 8 "Облікові політики, зміни в облікових оцінках та помилки"1.

В обліковій політиці треба прописувати тільки опціонні положення, тобто ті, які є предметом вибору керівництва підприємства. Одноваріантні методи оцінки, обліку і процедур до розпорядчого документа про облікову політику включати недоцільно (п. 1.3 р. I Методрекомендацій № 635). Про те, які положення мають відображати в головному бухдокументі підприємства, які ведуть бухоблік за національними та міжнародними стандартами, читайте в поточному номері на стор. 14 та 21 відповідно.

Під час розробки розпорядчого документа про облікову політику слід враховувати принцип послідовності. Така беззаперечна істина прописана як у ст. 4 Закону про бухоблік та п. 6 р. III НП(С)БО 1, так і в § 13 МСБО 8. Флюгер на принцип послідовності передбачає послідовне (із року в рік) застосування підприємством обраної облікової політики2. Тобто облікова політика ухвалюється не на якийсь певний час, а на безперервний період діяльності конкретного суб'єкта господарювання. На цьому наголошено й у п. 3.1 р. III Методрекомендацій № 635.

 

Повна версія статті доступна передплатникам газети у № 120 за 2019 р. на стор. 28

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати