Змінилася форма КОРО: заводити нову чи продовжувати вести стару
Підкажіть, яка книга ОРО діюча? Оскільки наказ від 20.09.18 р. № 773 набув чинності, чи змінилася з 01.10.18 КОРО? Наше підприємство зареєструвало й використовує книгу ОРО, де розділ 2 містить 8 колонок. Попередня книга містила 10. Чи правомірно вчинило підприємство? Якщо ні, то як можна виправити помилку? Підприємство в 2018 р. зареєструвало декілька КОРО, форма якої діяла згідно з наказом від 28.08.13 р. № 417 (втратив чинність). Одна із книг уже використовується, інших, зареєстрованих разом із РРО, поки не застосовуємо. Які наслідки для підприємства і як можна виправити помилки?

Згідно з п. 4 наказу Мінфіну України від 20.09.18 р. № 773 (далі — наказ № 773) зареєстровані КОРО та розрахункові книжки за формами, наведеними у додатках 1, 2 та 6 до Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженого наказом Мінфіну України від 14.06.16 р. № 547 (далі — Порядок № 547), можуть використовуватись суб'єктами господарювання до скасування їх реєстрації або закінчення. Водночас до вилучених розділів КОРО даних не вноситимуть.

Ураховуючи інформацію, наведену в запиті, а саме той факт, що підприємство на сьогодні використовує КОРО, зареєстровані в 2018 році (форми яких на момент реєстрації були чинними), та зважаючи на приписи наказу № 773, наразі підприємство правомірно веде стару форму КОРО.

Щодо необхідності перереєстрації форм КОРО, то підприємство за власним рішенням може зняти з реєстрації старі форми КОРО та, відповідно, зареєструвати нові.

На нашу думку, якщо певні КОРО не використовують і найближчим часом не планують це робити, то варто переєструвати їх на нові форми. Хоча з огляду на приписи п. 4 наказу № 733 це не обов’язково.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати