Зняли з корпоративки? Проведіть через касу!
07.06.2017 | 10:25
Директор їде в банк із корпоративною картою. Там він знімає 2 тис.  грн і видає співробітникові як погашення заборгованості з орендної плати. Чи потрібно ці операції пропускати через касу?

Відповідь: У момент, коли директор знімає гроші з корпоративної картки, у нього, як у підзвітної особи, виникає заборгованість перед підприємством. Тому на дату, зазначену в чеку банкомата в бухгалтерії, з'явиться запис за дебетом рахунку 372 «Розрахунки з підзвітними особами». Отже, знявши суму з корпоративного рахунку, директор зобов'язаний про неї відзвітуватися — надати Звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 28.09.15 р. № 841 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 10.03.16 р. № 350).

 

У вашій ситуації гроші, зняті з корпоративного рахунку, потрібно спочатку оприбуткувати в касу підприємства, а вже потім видавати під звіт іншому співробітникові або оплачувати орендну плату. Упевнені, вам буде цікаво ознайомитися з темою номера «Корпоративна картка на підприємстві» у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 29-1 за 2016 рік.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати