Знищення бухгалтерських документів: алгоритм для обачних
12.02.2020 | 11:43

У процесі діяльності підприємства постійно створюється багато документів, суттєву частку яких становить так звана бухгалтерська документація, приміром, різноманітна первинка, реєстри аналітичного обліку, накази та розпорядження на обліково­звітну тематику. Також чимало документів підприємство отримує іззовні — від своїх контрагентів. І хоча електронний документообіг поступово набирає обертів, прибічники традиційної паперової документації на даний момент залишаються у переважній більшості. І навіть не через консерватизм та інерційність професії. Причина, швидше, у недоліках законодавства, яке визначає статус е­документів та регулює е­документообіг, а також у специфіці вітчизняної системи адміністрування податків. Утім, як би там не було, але паперові консерватори розплачуються за свої, часто вимушені, вподобання необхідністю зберігати та знищувати накопичену бухдокументаційну макулатуру. Про особливості такого процесу  ми сьогодні і розповімо.

Головне правило

Воно доволі просте: знищувати можна лише ту бухдокументацію, щодо якої закінчилися строки зберігання, визначені законодавством.

Проблематика дострокового знищення бухдокументів визнана навіть на глобальному рівні. Припустімо, ч. 3 ст. 12 Конвенції ООН проти корупції, яка для України набрала чинності 01.01.10 р., наказує державі з метою запобігання корупційним злочинам приватних юридичних осіб вживати необхідних заходів, щоб заборонити навмисне знищення бухгалтерської документації раніше строків, передбачених законодавством.

Тож, аби почуватися впевнено, необхідно знати та контролювати строки зберігання бухдокументації. Тепер визначимося, хто на підприємстві відповідає за зберігання бухдокументації та про які, власне, строки зберігання йдеться у законодавстві.

Хто на підприємстві відповідає за зберігання бухдокументації

Відповідальність за збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом встановленого терміну несе уповноважений орган (посадова особа), який керує підприємством, або власник відповідно до законодавства та установчих документів (ч. 3 ст. 8 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.99 р. № 996-XIV, далі — Закон про бухоблік).

      <...>

Повна версія статті доступна передплатникам газети у № 14 за 2020 р. на стор. 11

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати