Зведену ПН зареєстровано із помилкою: що з резервом очікуваних кредитних збитків за МСФЗ
20.09.2021 | 08:00
652 0
Підприємство — продавець товару, що застосовує «касовий» метод обліку ПДВ згідно з п. 44 підр. 2 р. XX ПКУ, у 2019 році зареєстрував зведену податкову накладну із помилкою у обов’язковому реквізиті (сумі) податкової накладної та до теперішнього часу не виправив її. Чи маємо ми право нарахувати резерв очікуваних кредитних збитків за МСФЗ на суму майже втраченого податкового кредиту?

На наш погляд, в обговорюваному випадку резерв очікуваних кредитних збитків не доречно створювати. І ось чому.

У параграфі 5.5.1 МСФЗ 9 «Фінансові інструменти» сказано: суб'єкт господарювання визнає резерв під збитки для очікуваних кредитних збитків за фінансовим активом, що оцінюється згідно з пунктами 4.1.2 або 4.1.2А, для дебіторської заборгованості за орендою, за договірним активом або за зобов'язанням із кредитування і за договором фінансової гарантії, до якого застосовуються вимоги пунктів 2.1(е), 4.2.1(в) або 4.2.1(г) щодо зменшення корисності.
Як бачите, МСФЗ 9 велить створювати резерв очікуваних кредитних збитків, зокрема, під фінактиви. У даному разі таким, по суті, була дебіторська заборгованість за товари. Остання на даний момент, судячи із запитання, уже погашена (закрита). Відповідно, з облікової точки зору можна говорити, що фінактив за даною операцією відсутній. Якщо так, то створювати резерв під «некондиційний» вхідний ПДВ, який сидів у складі аналізованої дебіторки, підстав немає.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати