Зведений звіт з ЄСВ і ПДФО за відокремлений підрозділ: як заповнити
Підкажіть, будь ласка, як заповнити зведений звіт з НДФЛ та ЄСВ за відокремлений підрозділ, не уповноважене нараховувати, утримувати податок до бюджету. Створюється окремий звіт «Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого, сплаченого на користь платників ... сум нарахованого ЄСВ» з додатком Д4, з обов'язковим заповненням ряд. «033», «звітний», з кодифікатором місця знаходження підрозділу «032»? Тобто у підприємства буде два звіти за основним складом і відокремленим підрозділом — ряд. 011 «Звітний»?

Юрособа, у якій є відокремлений підрозділ, не уповноважена нараховувати податки, подає податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі — Об'єднаний розрахунок) як за головне підприємство, так і за підрозділ (пп. «б» п. 176.2 ПКУ). Звітність подають до податкової за основним місцем обліку юрособи (п. 3 р. ІІ Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, затвердженого наказом Мінфіну України від 13.01.15 р. № 4*).

В Об'єднаному розрахунку за відокремлений підрозділ заповнюють:

рядок 032 (код кодифікатора за місцезнаходженням відокремленого підрозділу),

рядок 033 — у ньому зазначають повне найменування відокремленого підрозділу.

В Об'єднаному розрахунку за головне підприємство заповнюють рядок 032 (код кодифікатора за місцезнаходженням підприємства), а рядок 033 прокреслюють (в електронному вигляді не заповнюють).

Обидва Об'єднаних розрахунки подають зі статусом «Звітний».

Інформацію про суми єдиного внеску як за працівників головного підприємства, так за тих, хто працює у підрозділах, подає юрособа в основному Об'єднаному розрахунку.

В Об'єднаному розрахунку, який подають за відокремлений підрозділ, залишаються тільки додатки 4ДФ з відомостями про дохід працівників, котрі працюють у підрозділі.

Докладніше про заповнення Об'єднаного розрахунку за відокремлений підрозділ можна прочитати в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 73 за 2021 рік на стор. 20 (або за посиланням http://gazeta.vobu.ua/archives/11704).

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати