Звільнений працівник працює менше місяця: як розрахувати компенсацію за відпустку
Зараз період відпусток і організація наймає тимчасових працівників, які відпрацьовують менше місяця, та при звільненні їм потрібно нарахувати компенсацію за невикористану щорічну відпустку. Посадові оклади невеликі, є нижчі за мінімальну зарплату. Як розрахувати компенсацію за окладом, що нижче мінімальної зарплати, за рівнем мінімальної зарплати? Чи не порушу я мінімальних гарантій держави щодо зарплати?

Статтею 31 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.95 р. № 108/95-ВР (далі — Закон про оплату праці) визначено, що розмір заробітної плати за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за мінімальну заробітну плату.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» від 23.11.18 р. № 2629-VIII у 2019 р. мінімальну заробітну плату встановлено у місячному розмірі 4173 гривні.

Водночас за ст. 6 Закону про оплату праці мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) встановлюється у розмірі, не меншому за прожитковий мінімум для працездатних осіб на 1 січня календарного року. 

Пунктом 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. №100 (далі — Порядок № 100), передбачено, що працівникові, який проробив на підприємстві, в установі, організації менше року, середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, в якому надається відпустка або виплачується компенсація за невикористану відпустку. Разом із тим, передостаннім абзацом п. 4 Порядку № 100 визначено, що в інших випадках, коли нарахування провадять виходячи із середньої заробітної плати, працівник не мав заробітку не через свою провину, розрахунки проводять виходячи з установлених йому в трудовому договорі тарифної ставки, посадового (місячного) окладу.

Тож якщо відпрацьовано менше календарного місяця (з першого по останній день місяця), нарахування здійснюють, як передбачено передостаннім абзацом п. 4 Порядку № 100, тобто із окладу. Той факт, що компенсація за невикористану відпустку при цьому буде меншою за суму, яку було б обчислено із мінзарплати, на розрахунок середнього заробітку не впливає.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати