Звітність по коштах Фонду соціального страхування України спрощується
29.12.2018 | 08:47

Протягом поточного року Фонд соціального страхування України (далі – Фонд) зробив суттєві кроки у напрямі реалізації нової концепції відносин зі страхувальниками.Замість суцільних перевірок проводиться попередній контроль правильності нарахування виплат при прийманні заяв-розрахунків, впроваджена можливість подання заяв-розрахунків у електронному вигляді.

На черговому засіданні правління Фонду соціального страхування України, що відбулося 12 грудня 2018 року, прийнятапостанова «Про деякі питання обліку заборгованості страхувальників зі сплати страхових коштів до Фонду соціального страхування України»№ 28(далі – постанова № 28), положення якої спрямовані на спрощення та уніфікацію звітності. Так, з І кварталу 2019 року звітність до Фонду будуть подавати лише ті страхувальники, які мають заборгованість зі сплати страхових коштів.
Постановою №28 встановлено форму Звіту по заборгованості страхувальника зі сплати страхових коштів до Фонду соціального страхування України. При цьому визнано такими, що втратили чинність,постанову правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України «Про порядок стягнення та обліку заборгованості зі сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України» від 30.11.2010 №31, зареєстровану в Міністерстві юстиції України 17.12.2010 за № 1286/18581 (далі – постанова № 31), та постановуправління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності «Про затвердження Порядку формування та подання страхувальниками звітності по коштах загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2011 № 4, зареєстровану в Міністерстві юстиції України 24.03.2011 за № 392/19130 (далі – постанова № 4).Постанова № 28 набуває чинності з 01 січня 2019 року.
Таким чином, востаннє за підсумками 2018 рокустрахувальники подають до відділень робочих органів виконавчої дирекції Фонду:
- до 21 січня 2019 року Звіт по коштах загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням (форма Ф4-ФСС з ТВП) відповідно до Порядку формування та подання страхувальниками звітності по коштах загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, затвердженого постановою № 4;
- до 25 січня 2019 року Звіт щодо сплати заборгованості зі сплати страхових коштів до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України відповідно до постанови № 31.

Починаючи з І кварталу 2019 року, страхувальники, які мають заборгованість зі сплати страхових коштів на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та/або на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, щокварталу до 10 квітня, 10 липня, 10 жовтня, 15 січня,подають до відділень робочих органів виконавчої дирекції Фонду Звіт по заборгованості страхувальника зі сплати страхових коштів до Фонду соціального страхування України (далі – Звіт) до повного погашення заборгованості за формою, наведеною у додатку до постанови №28.
Тобто, Звіт за І квартал 2019 року подається страхувальниками до 10 квітня 2019 року за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) до відділень робочих органів виконавчої дирекції Фонду.
Постановою № 28  встановлено також, що у разі зміни місцезнаходження або місця проживання, що пов'язане зі зміною адміністративно-територіальної одиниці у звітному періоді, звітність за цей звітний період (з першого до останнього календарного числа звітного періоду) страхувальник подає до відділення робочого органу виконавчої дирекції Фонду, яке відповідає новому місцезнаходженню (місцю проживання).
При цьому зазначаємо, що у разі погашення страхувальником заборгованості зі сплати страхових коштів до Фонду до кінця звітного періоду звітність до Фонду не подається.
Звертаємо увагу, що новий порядок звітності не скасовує контроль за обігом коштів Фонду. Нагадуємо, що, починаючи з 01 жовтня,страхувальники, які подають до Фонду заяви-розрахунки та отримують за ними фінансування, протягом місяця з дня проведення виплатсвоїм співробітникамзобов’язані повідомити  про це Фонд.І заяви-розрахунки, і повідомлення про проведення виплат страхувальники мають можливість подавати в електронному вигляді. Тобто, контроль за виплатою матеріального забезпечення працюючим залишається, спрощено взаємовідносини між Фондом та страхувальниками,підвищується  прозорість системи соціального страхування.

Управління виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України у м. Києві

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати