Львів- Виставка "Зеновій Флінта: реальність та метафізика"-28.08.2020-18.10.2020
27.08.2020 | 08:54
Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького
м. Львів, пр. Свободи 20
(0332) 235-88-56
(0332) 235-88-49 (факс)

28 серпня 2020 року у виставкових залах Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького (проспект Свободи, 20) відкривається виставка “Зеновій Флінта: реальність та метафізика”.

Зеновій Флінта — відома постать в українському мистецтві другої половини ХХ ст.: живописець, графік, кераміст, організатор художнього життя Львова та стратег його монументального оздоблення.

Ціллю виставкового проекту є актуалізувати увагу музейного глядача до нового прочитання сюжетних творів З. Флінти 1960-1980-х років, які звикли асоціювати з офіційним мистецтвом. Виставковий проект, підготований на матеріалах музейної збірки НМЛ ім. А. Шептицького та приватних колекцій, по новому розкриває творчість З. Флінти, оминаючи хибні шаблони реалізму та стереотипи прочитання сюжетів.

В основу експозиції покладені великоформатні сюжетні полотна зі збірки Національного музею та багато раніше не експонованих робочих начерків із родинної колекції, що розкривають “творчу кухню” художника. У новому компонуванні графічних ескізів як самодостатніх творів зникає штамп “підрядного жанру”, натомість стає видимою філософія “творчої радості”, її складові: захоплення красою натури, пленерна медитація та “гра у метафори”.

Експозиція збудована за принципом натурних мотивів, коли у чисельних ракурсах одного мотиву розкривається інтимна метафізика художнього мислення. Зеновій Флінта — майстер асоціативного образу, любитель Фелінівського кінематографу і його композиції цього часу — це також своєрідний портрет львівських інтелектуалів 1970-х, що проектували на мистецтво свій унікальний світ декадентського відчуження.

Виставка твориться у рамках дослідницької програми "UU#Lviv”- архів львівського неофіційного мистецтва другої половини ХХ століття, за сприяння Українського культурного фонду. #запідтримкиУКФ

Виставка триватиме до 18.10.2020 р.

Щиро запрошуємо оглянути виставку!

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати