Новий спосіб боротьби зі старінням
11.06.2019 | 10:49

   Дослідники з Німецького центру нейродегенеративних захворювань і Магдебурзького університету імені Отто фон Геріке певний час спостерігали за людьми похилого віку, аби з’ясувати, яким способом можна уникнути старості та зберегти молодість. Їх цікавило, що може допомогти зберегти фізичну рухливість та ясний розум.

   Виявилося, що форма фізичної активності, яка дещо відсторонює старість, — це танці. Цей вид діяльності виявився навіть кориснішим, аніж гімнастика чи зарядка.

   Певний час дослідники спостерігали за тими, хто багато років займався соціальними танцями, а контрольна група літніх людей практикувала гімнастику, аеробіку й зарядку.

   Як з’ясувалося, така активність у будь-якому разі покращує фізичне здоров’я, але танці в цьому випадку виявилися ефективнішими.

   У тих, хто займався танцями, частки гіпокампу збільшилися вдвічі, ніж у тих, хто робив вправи на гнучкість. Саме гіпокамп відповідає за ясність і активність розуму в похилому віці.

   Відтак, за результатами дослідження, вчені хочуть розробити спеціальну фітнес-програму для літніх людей, аби допомогти їм зберегти молодість надовго.

   Танці поліпшують стан людини ось як:

  •  координація рухів призводить до більш активної роботи мозку;
  •  на суглоби випадає посильне та не травматичне навантаження, що збільшує їх пластичність;
  •  м’язи отримують більше кисню та поживних речовин;
  •  соціальна взаємодія приводить в активність обидві півкулі мозку;
  •  музика та узгоджені рухи підвищують настрій, знижують депресію й нудьгу.


   Доведено, що танці — це ефективний психотерапевтичний метод боротьби з депресією й апатією, які виникають у людей похилого віку у зв’язку з віком і усвідомленням, що життя вже добігає кінця.

Танці

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати