Смертоносний ефект популярного вітаміну
06.06.2019 | 16:36

   Вчені з Університету Торонто (Канада) на сторінках журналу CMAJ закликають не захоплюватися самостійним прийманням різноманітних добавок та вітамінів, а саме наголошують на тому, щоб не вживати риб'ячий жир і вітамін D без медичних показань. Їх щоденне споживання може нашкодити ниркам і спровокувати захворювання, руйнівні для парного органу.

   Зі слів університетського фахівця Борна Аугуста, різні препарати на основі вітаміну D зараз вільно продаються в будь-якій аптеці та магазині, але вони можуть становити загрозу для здоров'я необізнаних людей щодо приймання пігулок.

   Дослідники наводять приклад із випадком 54-річного канадця, який звернувся за допомогою до лікарів через виникнення проблем з нирками. Скарги на біль розпочалися після повернення чоловіка з поїздки до Південно-Східної Азії, де він проводив багато часу на пляжі. Через місяць після цієї подорожі його почали турбувати нирки.

   Проведення обстеження у нефрологів одразу не виявило патології. Пізніше було виконано повноцінне дослідження, в результаті якого з'ясувалося, що в крові пацієнта містяться дуже високі дози кальцію та паратирина (гормон, який сприяє його виведенню). Вчені зазначили, що те саме може відбуватися в організмі при прийманні великої кількості вітаміну D.

   Під час консультацій з лікарем чоловік зізнався, що справді вживав вітамін D протягом останніх трьох років життя. Робити це він почав за порадою знайомого натуропата, який запевняв, що це покращує стан здоров'я і підтримує вагу тіла в тонусі.

Наразі, пройшовши тривале лікування, чоловік живе з хронічною хворобою нирок третьої стадії. Тому ця історія, за словами медиків, повинна стати попередженням для всіх любителів самолікування.

Вітаміни

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати