7 міфів про зарахування до 1 класу у 2018 році
Рубрики
15.05.2018 | 16:47

МОЗ вирішило боротись із некоректним тлумаченням норм Порядку про зарахування дітей до закладів освіти і надало власне роз’яснення ситуації.

Міф 1. Дитина повинна навчатись у найближчому до місця проживання закладі освіти

Дитина не зобов'язана, а має право навчатися в закладі освіти, на території обслуговування якого вона проживає. І таке її право гарантоване Законом України «Про освіту».

Міф 2. Місце проживання дитини = фактичне місце проживання

Місце проживання дитини для цілей першочергового зарахування до закладу освіти підтверджується виключно РЕЄСТРАЦІЄЮ місця проживання. Тобто йдеться саме про місце реєстрації дитини та/або одного з її батьків.

Міф 3. Для зарахування до початкової школи завжди необхідно підтверджувати місце реєстрації

Якщо кількість поданих заяв на зарахування НЕ ПЕРЕВИЩУЄ кількості місць у першому (перших) класі (класах), права на першочергове зарахування не виникає. А отже, не виникає жодної необхідності підтверджувати будь-яким документом місце проживання дитини або одного з її батьків.

Міф 4. Заклади освіти самостійно визначають територію свого обслуговування

Територію обслуговування визначають органи виконавчої влади або відповідні органи місцевого самоврядування виходячи з того, що кожен заклад освіти має бути для кожної дитини, яка проживає на цій території, найбільш доступним та наближеним до місця її проживання.

Міф 5. Батьки, які не бажають скористатись правом першочергового зарахування, повинні самостійно обрати інший (один) варіант

Батьки (один із батьків) мають право до 31.05.18 р. подати необхідні документи (їх копії) до будь-якого закладу освіти (без обмеження їх кількості) для зарахування на вільні місця.

Міф 6. Усі першокласники повинні бути зараховані до шкіл до 01.06.18 р.

До 1 червня включно зараховуються всі діти, місце проживання яких на території обслуговування закладу освіти підтверджене, а також діти, які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту в цьому закладі, чи дітьми працівників цього закладу освіти, чи випускниками дошкільного підрозділу цього закладу освіти (у разі його наявності).

Якщо після 01.06.18 р. у школі залишилися вільні місця, на них зараховують усіх бажаючих шляхом жеребкування.

Міф 7. Усі чотирикласники потраплять до 5 класу за однаковою процедурою

Для зарахування до 5 класу передбачено три основні моделі:

1) якщо заклад освіти має початкову школу, то до 5 класу переводяться всі учні 4 класу цього ж закладу освіти;

2) діти, зараховані у 2018 та наступних роках до 1 класу закладів освіти з поглибленим вивченням окремих предметів та профільним навчанням, зараховуються до 5 класу за результатами конкурсного відбору;

3) до закладу освіти II або II—III ступенів (тобто до тих закладів, у яких немає початкової школи) діти зараховуються за одним із двох механізмів:

а) у разі, якщо кількість поданих станом на 31 травня заяв НЕ ПЕРЕВИЩУЄ загальної кількості місць у п'ятому (п'ятих) класі (класах) закладу освіти, конкурсний відбір не проводиться і 1 червня видається наказ про зарахування всіх дітей;

б) у разі, якщо кількість поданих станом на 31 травня заяв ПЕРЕВИЩУЄ загальну кількість місць у п'ятому (п'ятих) класі (класах) закладу освіти, до 1 червня включно заклад освіти оприлюднює оголошення про проведення конкурсного відбору.

Лист МОЗ України «Щодо застосування окремих положень нового Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти» від 08.05.18 р. № 1/9-292

telegram ukr

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати