Агент із продажу квитків обкладає ПДВ лише свою винагороду?
Рубрики
13.03.2018 | 09:30
437 0 ПДВ

У ДФСУ пояснили правила оподаткування ПДВ операцій із продажу залізничних квитків через агентів (субагентів).

Контролери вважають, що транспортний квиток не може бути підставою ані для визначення податкових зобов’язань, ані для формування податкового кредиту в особи, яка лише виконує замовлення на його оформлення (агента чи субагента).

Фіскали дійшли висновку, що посередники в такій діяльності мають оподатковувати лише свою винагороду. Вартість перевезення під час нарахування податкових зобов’язань вони не враховують.

Отже, у ПН, що складає суб’єкт господарювання, який надає агентські послуги з продажу залізничних квитків, відображають лише вартість агентських послуг та суму ПДВ, визначену з вартості таких послуг.

Водночас слід зауважити, що ПКУ не передбачає звільнення посередників від оподаткування вартості послуг, які вони передають покупцю в межах договорів комісії (консигнації), поруки, довірчого управління (п. 189.4 ПКУ). Виняток зроблено лише для  квитків на проїзд в автобусах та на перевезення багажу таким транспортом. Базою оподаткування під час продажу таких квитків є винагорода, що включає автостанційний збір (п. 189.13 ПКУ).

Тільки під час продажу квитків на автобуси ПКУ дозволяє не включати до бази оподаткування вартість перевезення, що перераховується перевізнику, та суму витрат на страхування пасажирів, яка перераховується страховій компанії. Про це ми писали тут.

ІПК ДФСУ від 26.02.18 р. № 777/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

telegram ukr

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати