Антивірусний захист від штрафів: Закон уже підписано!
Рубрики
25.07.2017 | 11:03

Як повідомив сайт ВРУ, учора, 24 липня, Президент підписав проект Закону України «Про внесення змін до підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України (щодо не застосування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових та акцизних накладних унаслідок несанкціонованого втручання у роботу комп’ютерних мереж платників податків)». Цей акт буде датований 13 липня 2017 р. та матиме номер 2143-VІІ.

Про зміст цього документа, на який без перебільшень чекали тисячі вітчизняних платників податків, ми вже оперативно інформували своїх читачів у новинах «За невчасно зареєстровані червневі накладні штрафувати не будуть» та «Вихід є: як ПДВшнику звітувати після зазнаної кібератаки».

Нагадаємо: 27.06.17 р. відбулася масова кібератака, від якої постраждали інформаційно-телекомунікаційні системи значної кількості платників податків. Унаслідок дії вірусного програмного забезпечення відбулися втрата та блокування інформації багатьох суб’єктів господарювання, що негативно позначилося на процедурах реєстрації податкових накладних (розрахунків коригування) і формування податкової звітності з ПДВ. Ба більше, уже незабаром така реєстрація та формування податкової звітності через програму, що, за припущеннями, стала джерелом поширення вірусу, стали неможливими в результаті проведення слідчих дій.

Своєю чергою, реєстрація податкових накладних (розрахунків коригування) та акцизних накладних (розрахунків коригування до них) через електронний сервіс «Електронний кабінет платника» геть не завжди є можливою.

Відповідно, щойно підписаний проект вносить зміни до Податкового кодексу України. Вони передбачають термін, у який платник зобов’язаний відновити бази даних обліку, які було пошкоджено внаслідок несанкціонованого втручання в роботу комп’ютерних мереж. Також передбачено звільнення платників податків від штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних (розрахунків коригування) та акцизних накладних (розрахунків коригування), складених у період із 01.06.17 р. по 30.06.17 р.

Детальний аналіз Закону ми запропонуємо до вашої уваги в одному з найближчих номерів газети «Все про бухгалтерський облік».

Закон України «Про внесення змін до підрозділу 10
розділу ХХ Податкового кодексу України
(щодо не застосування штрафних санкцій за несвоєчасну
реєстрацію податкових та акцизних накладних
унаслідок несанкціонованого втручання у роботу
комп’ютерних мереж платників податків)»
від 13.07.17 р. № 2143-VІІ. Набирає чинності з дня,
що настає за днем його опублікування.
Станом на 24.07.17 р. не опубліковано.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати