Безкоштовна передача товарів для випробування: контролери окреслили наслідки з ПДВ та податку на прибуток
Рубрики
24.06.2018 | 08:05
2401 0 ПДВ

У ДФСУ пояснили порядок обкладення ПДВ та податком на прибуток операцій з безкоштовної передачі товарів для їх випробування на обладнанні клієнта.

Контролери вважають, що безоплатна передача товарів/послуг є об'єктом для ПДВ на підставі п. 185.1 Податкового кодексу України (далі — ПКУ),  базу оподаткування при здійсненні якої визначають за правилами, установленими п. 188.1 ПКУ. Тому слід скласти дві податкові накладні та зареєструвати їх у ЄРПН: одну — на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання, іншу — на суму, розраховану виходячи з перевищення ціни придбання/балансової (залишкової) вартості/звичайної ціни над фактичною ціною.

Водночас, додаткового нарахування податкових зобов'язань із ПДВ за п. 198.5 ПКУ така операція не потребує. При цьому не має значення, урахували чи не врахували безоплатно передані/надані товари/послуги у вартості оподатковуваних операцій з постачання (реалізації) самостійно виготовлених товарів/послуг.

Для цілей обкладення податком на прибуток контролери порадили відображати операції з безкоштовної передачі товарів, у т.ч. для випробування на обладнанні клієнта, згідно з правилами бухгалтерського обліку. Водночас нагадали, що безоплатна передача деяким отримувачам потребуватиме коригування фінрезультату до оподаткування на підставі пп. 140.5.9, 140.5.10 ПКУ, якщо платник податку на прибуток зобов’язаний визначати такі різниці.

 ІПК ДФСУ від 18.06.18 р. № 2667/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Цікавий факт — якщо схрестити дві ароматні троянди, то в підсумку буде гібрид без запаху або зі слабким звучанням.

telegram ukr

 

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати