Біля великих доріг заборонять будувати висотки
Рубрики
16.05.2018 | 10:05

Мінрегіонбуд України вводить нові обмеження забудови — «жовті лінії». Вони визначатимуть межі максимального розповсюдження завалів житлової, громадської та промислової забудови в разі їх руйнування та можливих надзвичайних ситуацій. Відповідні зміни містить нова ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій».

По суті, «жовті лінії» покликані унеможливити перекривання великих доріг та автошляхів у випадках руйнування будівель чи інших надзвичайних ситуацій. Тому, відповідно до цих змін, чим ближче до евакуаційних шляхів буде знаходитися будівля, тим нижчою за висотою вона має бути. Так, найвищі будівлі або споруди мають розташовуватися якнайдалі від основних доріг та магістралей.

Ці обмеження визначатимуться під час розроблення документації з просторового планування лише для категорованих населених пунктів.

Нагадаємо, відповідно до цієї ДБН також запроваджують «блакитні лінії» для обмеження висотності забудови в населених пунктах та «зелені лінії» для обмеження забудови в зелених, ландшафтних та рекреаційних зонах.

Оновлена ДБН «Планування і забудова територій» уже затверджена і буде опублікована найближчим часом.

 За інформацією Урядового порталу

telegram ukr

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати