Більшими! Ще більшими й частішими стануть платежі з єдиного внеску в підприємців на загальній системі
Рубрики
11.10.2017 | 15:25

Не довго музика лунала, не довго святкував народ. Із 1 січня 2018 року фізособам-підприємцям, які працюють на загальній системі оподаткування, повертають обов'язок щоквартальної сплати єдиного внеску за себе. Звісно ж, їм не звикати до таких новацій законодавців, якби не одне «АЛЕ». У п. 22 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.17 р. № 2148-VII ідеться не про авансову сплату фізособами-підприємцями єдиного внеску за себе, а про сплату єдиного внеску, нарахованого за квартал.

Названа новація призводить до великої неприємності.

Із 1 січня 2018 року фізособи-підприємці будуть платити за себе набагато більше єдиного внеску, ніж у нинішньому році. І все тому, що базою для нарахування зазначеного внеску в них, імовірно, буде сума чистого оподатковуваного доходу у кварталі, за який сплачують внесок. Оскільки про те, що це авансова сплата, у законодавстві не сказали, то сума чистого оподатковуваного доходу за результатами року у визначенні суми єдиного внеску за себе вже не зіграє. Отже, головні ролі у визначенні бази обкладення, можливо, будуть за квартальними сумами чистого оподатковуваного доходу. А вони можуть мати значно більший розмір, ніж чистий оподатковуваний дохід за результатами року. Та й суму останнього загальносистемники для визначення місячного оподатковуваного доходу ділили на кількість календарних місяців у звітному році, у яких було отримано чистий дохід. Максимальна їхня кількість дванадцять, а не три, як буде із 1 січня 2018 року.

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.17 р. № 2148-VII

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати