Боротьба з блокуванням ПН: тестовий режим можуть продовжити
Рубрики
14.09.2017 | 10:35
312 0 ПДВ

Баталії навколо системи блокування податкових накладних/розрахунків коригування набирають обертів. 13 вересня Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики підготував законопроект про внесення змін до Податкового кодексу України щодо продовження тестового режиму зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування. Про це повідомляє Асоціація платників податків України.

Варто зауважити, що попри очевидний позитивний вплив запропонованих змін, шанси цього законопроекту стати законом наразі мізерні. Нещодавно Мінфін офіційно заявив, що проти законопроектів, спрямованих на можливе скасування повноцінної роботи автоматичної системи зупинення реєстрації податкових накладних з ознаками фіктивності, адже це ставить під загрозу автоматичне відшкодування ПДВ.

Тож на ідею продовжити тестовий режим блокування ПН, вочевидь, чекає тернистий і довгий шлях обговорень.

Проектом запропоновано зареєструвати всі податкові накладні, реєстрацію яких було зупинено з 1 липня 2017 року, окрім тих, за якими платниками нічого не було зроблено для їх розблокування — не подано документів до ДФСУ для прийняття позитивного рішення ДФСУ або не оскаржено негативне рішення ДФСУ в адміністративному чи судовому порядку.

Також законопроект не встановлює конкретного періоду застосування тестового режиму функціонування системи зупинення реєстрації податкових накладних у ЄРПН, а запропоновано КМУ провести аналіз результатів його проведення та за умови усунення всіх недоліків запровадження й налагодження безперебійної роботи всієї системи вийти із законодавчими пропозиціями щодо застосування процедур зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у ЄРПН уже з фактичним зупиненням реєстрації або за умови негативного результату проведення тестового режиму розробити інший механізм боротьби зі схемним ПДВ.

Про будь-які зрушення в цьому процесі ми повідомлятимемо додатково. Слідкуйте за нашими новинами!

 За інформацією Асоціації платників податків України.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати