Чекаємо на нові зміни до ПКУ
Рубрики
31.01.2017 | 14:30

КМУ підготував законопроект, спрямований укотре поліпшити інвестиційний клімат в Україні. Як свідчить оприлюднений аналіз регуляторного впливу нормативного акта, просувати цей законопроект збираються під соусом спрощення механізму реєстрації платником ПДВ та обрання спрощеної системи оподаткування на етапі держреєстрації юрособи або фізособи-підприємця. Начебто наразі цей механізм працює не надто ефективно.

Утім значна частка запропонованих змін стосується оподаткування майна, переданого в довірчу власність, до того ж як способу забезпечення виконання зобов’язання. Широкого кола платників податків такі зміни не стосуються, оскільки механізм надання майна в довірчу власність як способу виконання зобов’язання — не надто поширена операція.

Водночас інші запропоновані КМУ зміни можуть зачепити більш широке коло платників ПДВ. Адже п. 185.1 ПКУ планують доповнити новим абзацом, відповідно до якого необ’єктними для ПДВ стануть лише ті операції, які включено до ст.ст. 196, 197 ПКУ.

Якщо звільнені операції зі ст. 197 ПКУ буде виведено з об’єктів оподаткування прямою нормою ПКУ, контролери втратять можливість уключати такі постачання в обсяги для обов’язкової реєстрації платником ПДВ (див. категорію 101.01.01 ЗІР zir.sfs.gov.ua).

За матеріалами офіційного веб-сайту Мінекономрозвитку України.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати