Чи буде штраф у разі коригування податку з дивідендів у ф. № 1ДФ
Рубрики

Як ми вже повідомляли, законодавці знизили ставку оподаткування дивідендів, нарахованих неплатниками податку на прибуток, інститутами спільного інвестування та нерезидентами, із 18% до 9%. До речі, таке зниження відбулося «заднім числом» — ставка 9% стосується дивідендів, нарахованих з 01.01.17 р. Про виправлення та повернення податку податковими агентами, які в поточному році вже застосували 18%-ву ставку, ми розповіли в додатку до газети «Все про бухгалтерський облік» № 39 за 2017 рік, стор. 14, на сайті dodatok.vobu.ua.

Стосовно цієї ситуації фіскали роз’яснюють: якщо податковий агент у ф. № 1ДФ за 1 квартал 2017 року відобразив податок із дивідендів не за ставкою 9%, а за ставкою 18%, і не внесе виправлення до закінчення граничного строку подання цього звіту, то повинен буде подавати уточнюючу форму № 1ДФ, що призведе до накладення штрафу в розмірі 510 грн.

Ми категорично не погоджуємося, що в цьому випадку може йтися про застосування штрафу. Аргументи, чому штрафу бути не повинно, знайдете в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 41за 2017 рік.

Інформація за повідомленням з офіційного порталу Офісу великих платників податків ДФС: http://officevp.sfs.gov.ua.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати