Чи можна компенсувати витрати на відрядження не співробітникам підприємства
Рубрики

ДФСУ роз'яснила: якщо юрособа відшкодовує витрати на проїзд, харчування та проживання, понесені фізособами (учасниками форуму), які не перебувають із такою юрособою у трудових відносинах і не є членами її керівних органів, то сума відшкодованих витрат включається до загального оподатковуваного доходу цих фізосіб як додаткове благо та обкладається податком на доходи і військовим збором.

Нагадаємо, що Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 13.03.98 р. № 59, поширюється лише на органи держвлади та підприємства, що фінансуються з бюджету. Визначення терміна «службове відрядження» міститься лише в цьому документі. Відповідно, госпрозрахункові підприємства самостійно визначають для себе це поняття.

Утім фіскальна служба не надає їм великої свободи в цьому і навіть не згадує про відрядження, відповідаючи на запитання, як оподатковувати відшкодування витрат на проїзд, харчування та проживання фізосіб, які не є працівниками підприємства. Тож до відряджень фіскали дозволяють відносити лише службові поїздки працівників та членів керівних органів підприємства. Для інших фізосіб суми відшкодування таких витрат будуть визнані додатковим благом із відповідним оподаткуванням.

 ІПК ДФСУ «Щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб і військовим збором доходу у вигляді додаткового блага» від 11.12.17 р. № 2919/6/99-99-13-02-03-15/ІПК

telegram ukr

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати