Чи можна надати педагогу частину щорічної відпустки протягом року
Рубрики

Мінсоцполітики роз'яснило: питання поділу щорічних відпусток педпрацівників на частини або можливість їх надання в разі потреби протягом навчального року має визначатися колективним договором.

Нагадаємо: пункт 4 Порядку № 346* установлює, що педагогічним і науково-педагогічним працівникам невикористана частина щорічної основної відпустки, за умови її поділу, має бути надана, як правило, у період літніх канікул, а в окремих випадках, передбачених колективним договором, — в інший канікулярний період. Водночас ст. 12 Закону про відпустки** дозволяє поділити щорічну відпустку на прохання працівника на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів.

*Порядок надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.97р.  № 346.

** Закон України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР.

Оскільки колдоговір може передбачати додаткові, порівняно з чинним законодавством і угодами гарантії, соціально-побутові пільги (частина третя ст. 13 Кодексу законів про працю України), саме в цьому документі слід визначити, чи може педпрацівник за необхідності використати частину щорічної відпустки протягом навчального року, уважає міністерство.

Лист Мінсоцполітики України «Щодо періоду надання щорічної основної відпустки педпрацівникам» від 08.11.17 р. № 2720/0/101-17/214

telegram ukr

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати