Чи можуть різні особи орендувати та встановити емфітевзис на одну й ту ж ділянку
Рубрики

Міністерство юстиції України роз’яснило: і емфітевзис, і право оренди землі є речовими правами, які за своєю правовою природою не можуть одночасно встановлюватись щодо однієї земельної ділянки для різних правонабувачів. До того ж, чинне законодавство у сфері земельних відносин не передбачає можливості спільного використання земельних ділянок кількома особами на цих умовах.

Тому у проведенні державної реєстрації прав може бути відмовлено, зокрема, за наявності суперечності між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями.

Нагадаємо: право користування чужою земельною ділянкою встановлюється договором між власником земельної ділянки та особою, яка виявила бажання користуватися цією земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис). А оренда землі — засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

 Лист Мін’юсту «Щодо рекомендацій 6-го Форуму бухгалтерів сільськогосподарської галузі» від 04.05.18 р. № 17741/4750-4-18/8.4.4

telegram ukr

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати