Чи нараховувати торговцю алкоголем та тютюном роздрібний акциз на всі обсяги реалізації
Рубрики
14.02.2018 | 11:55

Контролери повідомляють: під час здійснення реалізації підакцизних товарів (алкогольних напоїв та тютюнових виробів) платникові податку з реалізації підакцизних товарів необхідно ідентифікувати покупців щодо наявності/відсутності у них ліцензії на право оптової/роздрібної торгівлі підакцизними товарами.

На думку податківців, для цього покупці мають пред’явити зазначені ліцензії під час придбання підакцизних товарів. Газета «Все про бухгалтерський облік» акцентує: за наявності у покупця ліцензій на оптову чи роздрібну торгівлю контролери вважатимуть, що підакцизні товари придбаваються для наступної їх реалізації. За таких умов реалізація підакцизних товарів (алкогольних напоїв та тютюнових виробів) не підлягає обкладенню акцизним податком із роздрібної торгівлі підакцизними товарами (ст. 212 ПКУ).

Якщо покупці не надають таких ліцензій, то контролери вирішать, що підакцизні товари придбаваються для особистого некомерційного споживання, покупець є кінцевим споживачем, а отже, із продажу слід сплатити роздрібний акциз.

ІПК ДФСУ «Щодо оподаткування акцизним податком з роздрібної торгівлі підакцизними товарами операцій з реалізації підакцизних товарів суб’єктам господарювання» від 09.02.18 р. № 547/6/99-99-15-03-03-15/ІПК

telegram ukr

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі (1)

  • Тільки слова вдячності за детальну різносторонню інформацію. Бажаємо подальших успіхів.

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати