Чи оподатковувати ПДФО вартість обов’язкового профогляду
Рубрики

ДФС роз'яснила: кошти або вартість майна (послуг), що надаються, зокрема, у частині витрат роботодавця на обов'язковий профілактичний огляд працівника згідно із Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 р. № 1645-III  (далі — Закон № 1645), не включають до оподатковуваного доходу такого працівника.

Відповідно до ст. 21 Закону № 1645 обов'язкові попередні (до прийняття на роботу) та періодичні профілактичні медичні огляди працівників окремих професій, виробництв та організацій,  діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення, роботодавець проводить за свій рахунок.

Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним медичним оглядам, порядок проведення цих оглядів та видачі особистих медичних книжок установлено постановою КМУ від 23.05.01 р. № 559.

Отже, витрати роботодавця на обов'язковий профогляд працівника у разі дотримання зазначених вимог не включають до оподатковуваного доходу працівника, підсумовують фіскали.

Нагадаємо, раніше ДФСУ роз’яснювала, що витрати на медогляд, який не є обов’язковим, слід оподатковувати податком на доходи як додаткове благо.

 За повідомленням ДФС у Запорізькій області.

telegram ukr

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати