Чи потрібно постачальнику коригувати ПДВ під час переведення боргу
Рубрики
14.02.2018 | 09:37
733 0 ПДВ

Контролерів запитали, як діяти постачальникові товару, який отримав аванс за товари та нарахував ПДВ, однак після цього відбулася операція переведення боргу. На жаль, контролери уникли чіткої відповіді, чи потрібно в цьому випадку складати розрахунок коригування, обмежившись цитуванням ст. 192 ПКУ. Натомість нагадали платникам про пряму норму із п. 196.1.5 ПКУ, за якою операція з торгівлі борговими зобов'язаннями (коли не передбачається постачання товарів/послуг), яку здійснюють за грошові кошти, не є об’єктом обкладення ПДВ.

На думку експертів газети «Все про бухгалтерський облік», оскільки під час переведення боргу змінюється реальний постачальник товарів, то це вимагає оформлення розрахунку коригування до податкової накладної, виписаної раніше на таку операцію. Адже в госпсуб’єкта, зазначеного в податковій накладній як постачальник, фактично операція постачання таких товарів не відбувається. 

До речі, у схожій ситуації — під час відступлення права вимоги, контролери не бачать підстав для оформлення розрахунку коригування до податкової накладної. Про це ми писали тут.

ІПК ДФСУ «Щодо податкових наслідків із ПДВ за операцією з переведення боргу» від 06.02.18 р. № 493/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

telegram ukr

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати