Чи стане кращим правосуддя: новий наглядач над судовою системою
Рубрики
22.12.2016 | 08:02

Парламент схвалив 21 грудня Закон України «Про Вищу раду правосуддя», який Президент ще у вересні визначив як невідкладний. Вища рада правосуддя (далі — ВРП) стане колегіальним, незалежним конституційним органом державної влади та суддівського врядування. Він діятиме на постійній основі для забезпечення незалежності судової влади.

Закон, зокрема, містить норми про порядок обрання (призначення) на посади членів ВРП за прозорими процедурами, підстави для звільнення члена ВРП із посади та підстави припинення його повноважень, порядок розгляду питань, що належать до повноважень ВРП. Рада займатиметься питаннями  формування суддівського корпусу, розгляду справ щодо порушення вимог законодавства про несумісність, дисциплінарного провадження щодо суддів, розгляду скарг на рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді чи прокурора, звільнення судді з посади тощо. Таким чином, ВРП замінить собою Вищу раду юстиції.

Органи Вищої ради правосуддя — Дисциплінарні палати будуть розглядати дисциплінарні питання щодо суддів усіх рівнів. Перегляд рішень Дисциплінарних палат буде здійснювати безпосередньо ВРП.

Передбачають, що утворення ВРП сприятиме відновленню довіри громадян до системи правосуддя, створить привабливі умови для залучення доброчесних фахових правників до суддівського корпусу та значно покращить роботу системи судоустрою.

Ексклюзивний аналіз цього Закону з висновками про перспективи його застосування в інтересах простих громадян та суб’єктів господарювання очікуйте в одному з наступних номерів газети «Все про бухгалтерський облік». Про цьогорічну конституційну реформу судочинства ми розповіли у № 72-73 за 2016 р., стор. 20.

Проект Закону України «Про Вищу раду правосуддя» № 5180.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати