Чи утримувати податок на доходи та військовий збір за договором оренди, якщо фізособа-орендодавець помер
Рубрики

ДФСУ роз'яснила: якщо за договором оренди землі не передбачено його припинення в разі смерті фізособи-орендодавця, то юридична особа під час нарахування (виплати) спадкоємцям доходу від надання в оренду земельної частки (паю) утримує і сплачує до бюджету податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.

Підприємство-орендар, яке є податковим агентом, відображає дохід, виплачений на користь спадкоємців, у розділі І форми № 1ДФ під ознакою доходу «106» та в рядку «Військовий збір» розділу II.

У консультації фіскали посилаються на ст. 32 Закону України «Про оренду землі» від 06.10.98 р. № 161-XIV, згідно з якою перехід права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи (у тому числі в порядку спадкування) не є підставою для зміни умов або припинення договору, якщо інше не передбачено договором оренди.

Водночас фіскали нагадують: відповідно до п. 162.3 Податкового кодексу України в разі смерті платника податку податок за останній податковий період справляється з нарахованих на його користь доходів. Останнім податковим періодом уважається період, який закінчується днем, на який припадає смерть такого платника податку.

Отже, якщо договір оренди не був припинений, то надалі підприємство-орендар має нараховувати дохід від оренди (з утриманням податку на доходи та військового збору) спадкоємцям померлої фізособи, уважає фіскальна служба.

Від редакції газети «Все про бухгалтерський облік» нагадаємо: строк прийняття спадщини встановлено ст. 1270 Цивільного кодексу України і зазвичай становить 6 місяців після її відкриття. Проте фіскали у своїй консультації про цей момент не згадують.

 ІПК ДФСУ «Щодо оподаткування окремого виду доходу» від 09.02.18 р. № 538/6/99-99-13-02-03-15/ІПК

telegram ukr

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати