ДФСУ: вартість розмов у роумінгу — додаткове благо
Рубрики

ДФСУ роз'яснила: якщо роботодавець оплачує послугу з роумінгу, яка надана оператором рухомого (мобільного) зв'язку працівнику, то вартість зазначеної послуги включають до загального оподатковуваного доходу працівника як додаткове благо та обкладають податком на доходи фізичних осіб і військовим збором на загальних підставах. Фіскали аргументують свої висновки нормами пп. «г» пп. 164.2.17 та пп. «е» пп. 164.2.17 Податкового кодексу України, згідно з якими до додаткового блага включають суми грошового відшкодування витрат платника податку та вартість безоплатно отриманих ним послуг.

Зауважимо, що в консультації не визначають, для яких цілей працівником використовують роумінг — особистих чи виробничих, проте фіксують, що послугу з роумінгу надають безпосередньо працівникові (а не роботодавцю).

Додамо, що в категорії 103.02 ЗІР на запитання стосовно обкладення податком на доходи вартості телефонних виробничих розмов працівників у роумінгу, сплаченої юрособою-роботодавцем, фіскали відповідали: «якщо з мобільних телефонів, які обліковуються на балансі юридичної особи (працедавця), працівником здійснюються виробничі розмови, то вартість цих розмов не розглядається як додаткове благо працівника».

ІПК ДФСУ «Щодо оподаткування послуг роумінгу» від 30.01.18 р. № 354/6/99-99-13-02-03-15/ІПК

telegram ukr

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати