До платників податків із зони АТО штрафні санкції за несплату ЄСВ не застосовують: зразкове рішення ВСУ
Рубрики

До платників податків, розташованих і зареєстрованих у податкових органах у зоні АТО, не можна застосовувати штрафні санкції та пеню за несвоєчасну сплату єдиного внеску. Саме таке рішення ухвалив Верховний Суд України за позовом Обласної комунальної установи «Луганський центр підтримки молодіжних ініціатив та соціальних досліджень» до ГУ ДФС у Луганській області.

У своєму рішенні від 30.03.18 р. у справі № 812/292/18 (провадження № Пз/9901/22/18) колегія суддів ВСУ зазначила, що є підставою для зупинення чи незастосування санкцій. Такою вона назвала перебування платників єдиного внеску на час прийняття рішення на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, де проводилася та проводиться АТО.

У рішенні суд також навів обставини, які можуть впливати на інше застосування норм матеріального права, ніж у цій зразковій справі:

  • перебування платника єдиного внеску, зареєстрованого в зоні АТО, на обліку в податкових органах, розташованих за межами такої території;
  • невиконання платником єдиного внеску своїх обов’язків, які виникли до початку та/або після закінчення АТО.

Рішення ВСУ від 30.03.18 р. у справі № 812/292/18 (провадження № Пз/9901/22/18)

telegram ukr

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати