Документи втрачено: чи погодяться податківці перенести фактичну перевірку
Рубрики

Податківці взялися роз’яснити, чи можливе перенесення термінів проведення фактичної перевірки через втрату первинки. Відповідь передбачувана: неможливо. Але чи праві вони?

Нагадаємо: фактичною буде перевірка за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об'єктів права власності такого платника. Про фактичну перевірку виїзної торгової точки йшлося у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 49 за 2018 р., стор. 59. Така перевірка стосується обігу готівки, розрахункових і касових операцій, наявності ліцензій та свідоцтв, дотримання законодавства щодо оформлення трудових відносин.

Податковий кодекс України (далі — ПКУ) у п. 82.3 встановлює тривалість фактичних перевірок та передбачає можливість продовження їх строку. Водночас, на думку авторів індивідуальної податкової консультації, указаним Кодексом зупинення передбачено лише для документальної виїзної планової та позапланової перевірки великого платника податків. З цього вони роблять висновок: чинним законодавством зупинення фактичних перевірок не передбачено. А отже, і перенесення термінів проведення перевірки на підставі п. 44.5 ПКУ при проведенні фактичної перевірки не передбачено.

Зі свого боку зазначимо: п. 44.5 ПКУ дозволяє переносити терміни проведення перевірок, якщо останні неможливі у разі втрати, пошкодження або дострокового знищення документів платника. При цьому вказана норма не уточнює, про які саме перевірки йдеться. Отже сміливі платники можуть наполягати, що вона стосується і фактичних перевірок. Тим більше, що йдеться не просто про зупинення перевірки, а про її перенесення на строк у 90 календарних днів.

 Індивідуальна податкова консультація ДФС України від 18.05.18 р. № 2215/6/99-99-14-05-01-15/ІПК

telegram ukr

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати