Допоміжні послуги в транспортно-експедиційній діяльності: рецепти обкладення ПДВ від контролерів
Рубрики
16.04.2018 | 08:00
431 0 ПДВ

Київські фіскали пояснили порядок обкладення ПДВ операції з постачання послуг, що є допоміжними в транспортній діяльності. Переважно роз’яснення стосується оподаткування транспортно-експедиційних послуг.

Контролери зазначили: відповідно до пп. «а» пп. 186.2.1 ПКУ місце постачання послуг, що є допоміжними в транспортній діяльності — навантаження, розвантаження, перевантаження, складської обробки товарів та інших аналогічних послуг — співпадає з місцем їх фактичного постачання.

На підставі даної норми контролери дійшли висновку: якщо зазначені вище послуги надають на території України, то вони підлягають обкладення ПДВ на загальних підставах за ставкою 20%, незалежно від того резидент чи нерезидент їх надає. А коли фактичне місце постачання знаходиться поза межами України, їх не обкладають ПДВ. І знову не має значення, хто є постачальником — резидент чи нерезидент.

Але найважливіший висновок стосується ситуації, коли допоміжні послуги надає особа, яка не є платником ПДВ. У такому разі київські контролери вважають, що експедитору не потрібно збільшувати базу оподаткування на вартість послуг навантаження, розвантаження, перевантаження, складської обробки товарів та інших аналогічних послуг. Водночас він зобов’язаний оподаткувати свою винагороду, якщо місце постачання транспортно-експедиційних послуг знаходиться в Україні.

ІПК ГУ ДФС у м. Києві від 05.04.18 р. № 1383/ІПК/26-15-12-01-18

telegram ukr

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати