Досудове розслідування ухилення від сплати податків більше не триватиме безстроково
Рубрики
07.11.2018 | 10:45
948 0

Відомо, що значна кількість кримінальних справ про умисне ухилення від сплати податків за статтею 212 Кримінального кодексу України, порушуються по факту донарахування податкових зобов’язань, а потім довго, довго розслідуються без пред’явлення підозри посадовим особам підприємства. Доволі часто відправною точкою для внесення відомостей про злочин до Єдиного реєстру досудових розслідувань стає акт податкової перевірки, при тому, що платник податків може заперечувати таке донарахуванням та оскаржувати відповідне податкове повідомлення-рішення в адміністративному та/або судовому порядку.

Є надія, що завдяки Закону України від 18.09.18 р. № 2548, який набрав чинності 04.11.18 р., ситуація для осіб, чиї права та інтереси порушуються під час досудового розслідування, може змінитися на краще. Перш за все за рахунок того, що у статті 284 Кримінального процесуального кодексу України додано декілька підстав для закриття кримінального провадження.

По-перше, слідчий суддя може винести ухвалу про закриття кримінального провадження за клопотанням іншої особи, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування, або її представника, якщо закінчилися строки досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру, встановлені частиною 1 статті 219 Кримінального процесуального кодексу України.

По-друге, учасники кримінального провадження матимуть право заявити клопотання слідчому, прокурору про закриття кримінального провадження, якщо існує нескасована постанова слідчого, прокурора про закриття кримінального провадження з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 4, 9 частини 1 статті 284 Кримінального процесуального кодексу України, у кримінальному провадженні щодо того самого діяння, що розслідувалося з дотриманням вимог щодо підслідності.

Докладно читайте у № 102 газети «Все про бухгалтерський облік» за 2018 рік, стор. 5.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати