Дозвіл отримали невчасно з вини держоргану: юрособа не постраждає
Рубрики

Хто з підприємців не відчував на собі швидкості дії бюрократичної машини? Наприклад, коли на рішення держоргану доводиться чекати бозна-скільки або документи повертають через незначні недоліки тощо. Але бізнес не терпить затримок…

Однак судді Вищого господарського суду України захистили всіх госпсуб’єктів. Адже вони наголосили: своєчасне отримання юрособою дозволів безпосередньо залежить від правомірної поведінки вповноваженого державою органу. Тому госпсуб’єкт спростував свою вину в несвоєчасному отриманні дозволів на викиди забруднюючих речовин. Тобто юрособу, що вчасно звернулася по дозвіл, але розпочала діяльність без нього, оскільки затримки спричинив саме держорган, не каратимуть.

На держоргани покладено обов'язок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок і сприятимуть юридичній визначеності в цивільних правовідносинах, які зачіпають майнові інтереси.

Державні органи, які не впроваджують або не дотримуються своїх власних процедур, не повинні мати можливість отримувати вигоду від своїх протиправних дій або уникати виконання своїх обов'язків. Тобто ризик будь-якої помилки держоргану покладають на саму державу, а помилки не можуть виправлятися за рахунок осіб, яких вони стосуються.

Постанова ВГСУ від 26.09.17 р. у справі № 908/2051/16

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати