Дозволи на небезпечні механізми: кому довірять експертизу
Рубрики

Мінсоцполітики нарешті затвердило Вимоги до експертних організацій, які мають намір виконувати (виконують) експертизу стану охорони праці та безпеки промислового виробництва. Такі юрособи проводять зазначену експертизу, без якої не обійтися роботодавцям, що отримують дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. До речі, про виконання вимог з охорони праці в пунктах виїзної торгівлі йшлося у додатку до газети «Все про бухгалтерський облік» № 49 за 2018 р. А ось про те, як директору забезпечити навчання з охорони праці, знайдете підказку у № 15 за 2018 р., стор. 43.

Нагадаємо: зазначений дозвіл видають на підставі висновку експертизи, проведеної експертно-технічними центрами, які належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, або незалежними експертними організаціями, які забезпечують науково-технічну підтримку державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці. Саме так говорить ч. 3 ст. 21 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.92 р. № 2694-XII.

Вимоги містять, зокрема, перелік документів та процедур, без яких не обійтися тим юрособам, що мають намір займатися експертизою у сфері охорони праці. Ба більше, їм необхідні фахівці, які мають підтверджену в установленому порядку кваліфікацію у визначеній сфері і безпосередньо проводять експертизу.

Експертна організація повинна, до того ж, бути акредитованою Національним агентством з акредитації України як орган з інспектування, що здійснює інспектування як третя сторона. Їй не обійтися без укладення договору добровільного страхування відповідальності перед третіми особами.

Наказ Мінсоцполітики України «Про затвердження Вимог до експертних організацій, які мають намір виконувати (виконують) експертизу стану охорони праці та безпеки промислового виробництва» від 12.04.18 р. № 507. Набирає чинності через шість місяців з дня його офіційного опублікування. Станом на 29.05.18 р. не опублікований.

telegram ukr

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати