Фізособа-єдинник не повідомила про зміну місця провадження діяльності: які наслідки
Рубрики

Безумовно, у разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності, видів господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку першої і другої груп не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни — п. 298.5 ст. 298 Податкового кодексу України.

Під час зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку третьої групи разом із податковою декларацією за податковий (звітний) період, у якому відбулися такі зміни — п. 298.6 ст. 298 ПКУ.

Проте ПКУ не передбачено відповідальності за неподання фізичною особою — підприємцем — платником єдиного податку заяви про застосування спрощеної системи оподаткування в разі зміни місця провадження господарської діяльності. На цьому моменті акцентовано увагу єдинників в інформаційному повідомлені, яке розміщено на офіційному сайті ГУ ДФС у Київській області.

Водночас податківці нагадали про можливість втрати права працювати на єдиному податку в разі порушення платником єдиного податку першої — третьої груп вимог, установлених гл. 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» р. XIV ПКУ. Дуже не хочемо вважати це натяком на те, що неподання заяви про зміну місця провадження діяльності податківці вважатимуть порушенням, за яке підприємця можуть перевести на загальну систему оподаткування.

 За інформацією сайта ГУ ДФС у Київській області

telegram ukr

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати