Фізособа обмінює успадковану нерухомість: хто сплачує податок на доходи
Рубрики

Фіскальна служба роз'яснила: якщо стороною договору міни об'єкта нерухомості є юридична особа чи фізособа-підприємець, така особа є податковим агентом платника податку щодо нарахування, утримання та сплати (перерахування) до бюджету податку з доходів, отриманих платником податку від такого обміну (п. 172.7 Податкового кодексу України, далі — ПКУ).

Крім того, фіскали нагадують: дохід, який платник податку отримує від продажу або обміну об'єкта нерухомості не частіше одного разу протягом року, за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковують (п. 172.1 ПКУ). Проте умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не поширюється на майно, отримане таким платником у спадщину.

Таким чином, якщо фізособа обмінюється нерухомим майном з юрособою (або підприємцем), остання (останній) у разі наявності доходу фізособи від такої операції зобов'язана утримати податок на доходи та перерахувати його до бюджету, а також відобразити  наданий дохід від обміну майна у формі № 1ДФ з ознакою доходу «104».

ІПК ДФСУ «Щодо оподаткування доходу за договором міни» від 02.05.18 р. № 1971/6/99-99-13-02-03-15/ІПК

telegram ukr

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати