Фізособи, які працюють за ЦПД, мають право на отримання лікарняних
Рубрики

Фонд соціального страхування наголосив: особи, які працюють на умовах цивільно-правового договору (далі — ЦПД), мають бути в обов’язковому порядку застраховані у Фонді на випадок тимчасової втрати працездатності. 

Нагадаємо, у жовтні минулого року до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 р. № 1105-XIV було внесено зміни, згідно з якими страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності підлягають особи, які виконують роботи (надають послуги) на умовах ЦПД.

Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах є листок непрацездатності, виданий відповідним медичним закладом.

Фінансування матеріального забезпечення для осіб, які працюють на умовах ЦПД, здійснюється на підставі заяви-розрахунку.

Відповідно до роз’яснення Мінсоцполітики України, у випадку, коли застрахована особа одночасно здійснює декілька видів діяльності (працює на умовах трудового договору, ЦПД, є фізичною особою — підприємцем тощо), розрахунок допомоги має здійснюватися окремо за кожним місцем діяльності.

При цьому обчислення страхового стажу для розрахунку страхових виплат повинне здійснюватися за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

За повідомленням з офіційної сторінки Фонду соціального страхування

telegram ukr

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати