Фонд соцстраху розробив новий Порядок щодо виплати лікарняних
Рубрики

Замість Порядку № 26* Фонд соцстраху розробив новий Порядок фінансування страхувальників для надання матзабезпечення застрахованим особам. Проект відповідної постанови викладено на сайті Фонду

* Порядок фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затверджений постановою правління ФСС з ТВП від 22.12.10 р. № 26.

Передбачають, що новий Порядок визначатиме механізм та умови виплати не лише «звичайних» лікарняних, декретних та допомоги на поховання, а і допомоги з тимчасової непрацездатності, яка настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або профзахворювання. Окрім того, документ регулюватиме умови та порядок виплати, яку призначають у разі тимчасового переведення потерпілого на легшу, нижчеоплачувану роботу, а також відшкодування вартості поховання потерпілого та пов’язаних із цим ритуальних послуг.

Підставою для призначення матзабезпечення застрахованій особі, як і раніше, має слугувати заява-розрахунок. Проект передбачає можливість надавати її до Фонду не лише в паперовому, але й в електронному вигляді.

Запропонована проектом форма заяви-розрахунку має низку відмінностей від чинної: зокрема, для кожного виду виплати Фонд розробив окрему форму заявки, окрім допомоги з тимчасової непрацездатності та вагітності та пологах. Для цих двох видів матзабезпечення планують використовувати єдину форму заявки-розрахунку. Вона, окрім тих даних, що є в чинній формі, містить відомості щодо виду місця роботи застрахованої особи (основне чи за сумісництвом), виду листка непрацездатності (первинний або подовжений), відомості про страховий стаж тощо.

Поки що постанову не затверджено, але в тексті зазначено ймовірну дату набуття нею чинності — 1 січня 2018 року.

За інформацією із сайту Фонду соціального страхування України

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати