Гарантійна заміна імпортованого товару: контролери розшифровують податкові наслідки з ПДВ
Рубрики
11.08.2017 | 11:41
747 0 ПДВ

Контролери розглянули наслідки гарантійної заміни обладнання, поставленого нерезидентом. У деталях ситуація мала такий вигляд: підприємством було придбано в нерезидента обладнання, яке у зв'язку з виявленням дефектів було повернуто іноземному постачальнику (вивезено в митному режимі експорту). Узамін дефектного постачальником-нерезидентом було безоплатно поставлено інше обладнання, яке було ввезене в митному режимі імпорту зі сплатою всіх митних платежів та ПДВ. Такі митні платежі сплатив покупець із наступною компенсацією витрат із боку нерезидента-постачальника.

Фіскали визнали: платник ПДВ управі збільшити податковий кредит на підставі митної декларації в періоді сплати податкового зобов’язання під час митного оформлення товарів (п. 198.1 ПКУ).

При цьому, якщо нерезидент компенсує покупцеві витрати на сплату митних платежів, нараховувати податкові зобов’язання за п. 198.5 ПКУ не потрібно за умови, що ввезений товар (обладнання) покупець використовує в межах госпдіяльності в оподатковуваних ПДВ операціях.

На жаль, контролери не пояснили, чи необхідно визнавати податкові зобов'язання на суму компенсації, отриману від нерезидента. На нашу думку, така операція не належить до об’єктів обкладення ПДВ.

Індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 28.07.17 р. № 1421/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати