Госпоперацію можна відобразити на підставі оплаченого рахунку-фактури!
Рубрики

Мінфін пояснив, що у зв’язку з нещодавніми змінами в царині первинних документів (коментар до змін читайте в нашій газеті № 1 за 2017 рік на стор. 33) оформлений належним чином рахунок-фактура (інвойс) може бути підставою для відображення в бухобліку госпоперації з постачання товарів, робіт (послуг) без складання акта приймання-передачі. Але тільки в разі, якщо його оплачено, що підтверджено відповідними документами.

Документами, що підтверджують оплату, можуть бути: платіжне доручення, розрахунковий чек, касовий чек, розрахункова квитанція, виписка з карткового рахунку, квитанція до прибуткового касового ордера тощо.

Рахунок-фактуру можна скласти в паперовій або в електронній формі. Він повинен мати реквізити, які дають можливість ідентифікувати господарську операцію та її учасників, зокрема: назву підприємства, від імені якого складено рахунок-фактуру; назву контрагента; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь в оформленні рахунку-фактури.

Детальний коментар до цього надважливого роз’яснення мінфінівців — в одному з найближчих номерів газети «Все про бухгалтерський облік».

Лист Мінфіну України «Щодо особливостей застосування первинних документів» від 16.02.17 р. № 31-11410-06-5/4339.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати