Як фізособі-єдиннику обліковувати отримане за посередницькими договорами: стійка позиція податківців
Рубрики

У своїх письмових податкових консультаціях фіскали рішуче стоять на своєму: у разі отримання фізичною особою — підприємцем — платником єдиного податку коштів від надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами, у книзі обліку доходів (Книзі обліку доходів і витрат) відображається вся сума коштів, яка надійшла на поточний рахунок платника податку та/або яку отримано готівкою за такими договорами.

Разом із цим під час заповнення податкової декларації платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця до доходу включається сума отриманої винагороди повіреного (агента).

Водночас ми вважаємо, що запропонований податківцями спосіб відображення в книзі обліку доходів (Книзі обліку доходів і витрат) сум коштів, отриманих фізособою-єдинником під час виконання послуг за посередницькими договорами, не узгоджується з нормами Податкового кодексу України. Окрім того, його використання під час роботи з готівкою допоможе єдинникові-посередникові звести до нуля ризик бути оштрафованим за несвоєчасне (неповне) оприбуткування готівки, яку він одержав до каси.

ГУ ДФС у Львівській обл. ІПК від 20.04.18 р. № 1749/ІПК/13-01-13-01-12

telegram ukr

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати